Není kosmetika jako kosmetika...

V dnešní době pečují o svoji pleť ženy i muži v každém věku. V touze po krásném a atraktivním vzhledu používáme rozmanité kosmetické výrobky, kterých je na trhu nesmírně široká nabídka. Používáme je i v péči o novorozence, kojence a batolata. Téměř všechny kosmetické výrobky však obsahují velké množství přísad, jejichž mechanismy působení běžný spotřebitel nezná. Zdravotní rizika některých látek, které každodenně používáme v péči o pleť a o svůj zevnějšek, si mnohdy neuvědomujeme a snadno podléháme reklamním kampaním výrobců a prodejců. Základní pravidlo, které bychom měli dodržovat, je v kosmetice stejné jako v medicíně - nepoškodit.

Je spolehlivě prokázané, že 60 % toho, co aplikujeme na svoji kůži, se vstřebává do těla. Při pravidelné aplikaci po dobu například jednoho roku není množství vstřebané škodlivé látky zanedbatelné. Můžeme si tedy položit otázku: Byli bychom ochotní sníst to, co si mažeme na kúži? 

Pamatujte, že kosmetiku nanášíte na nejcitlivější pleť svého těla - obličej a kolem očí. Proto je dobré ji raději včas vyměnit, a to nejen kvůli novým trendům. Líčidla a kosmetické propriety mají totiž svou životnost, stejně tak jako léky. Prošlá řasenka nebo zastaralý make-up mohou napáchat velké škody.

(Přečete si více nawww.spektrumzdravi.cz/jak-muze-kosmetika-ovlivnovat-nase-zdravi)

1) Šetrná Švédska Kosmetika Oriflame

 

 Kvalitní dekorativní kosmetika, péče o pleť i tělo pro muže, ženy, dospívající i děti, s miminálním množstvím konzervačních či syntetických 'pomocníků', bez testování na zvířatech. 

Prohlédněte si aktuální katalog tady a v případě, že by jste měli zájem o přehlédnutí katalogu, vyzkoušení vůní nebo objednání, neváhajte mě kontaktovat! Mužům taky poradím s výběrem kosmetického dárku i pro partnerku ;)

 
 

2) Přírodní kosmetika Oleanat a Bodha

 

"Filosofie harmonie, ležící v základech léčitelů,

naplňuje každý náš produkt energií krásy,

o kterou se s Vámi štědře dělíme…."

 

více na www.zive-poteseni.cz