Dejte tělu zelenou: Hubněte se zelenými fazolkami

16.04.2014 14:56

Dejte svému tělu zelenou a nejlépe tu fazolovou. Fazolové lusky jsou jednou z nejzdravějších zelenin, které do svého jídelníčku můžete zařadit, a navíc se s nimi skvěle hubne.

Zelené fazolky jsou nízkokalorickou potravinou. Jeden šálek zelených lusků obsahuje pouze 37 kalorií ale naopak 4 g vlákniny, díky čemuž dokáží skvěle zahnat hlad. Jsou zdrojem mnoha vitamínů a minerálů, které naše tělo po zimě tak zoufale potřebuje.

Vitamín K

Zelené fazolové lusky obsahují vitamín K, který napomáhá regeneraci a hojení ran. Zvyšuje také vstřebávání vápníku čímž prospívá kostem a kloubům.

Vitamín C
Vysoký obsah vitamínu C se bude našemu tělu hodit zvláště teď na jaře, kdy je oslabené a hrozí mu časté nákazy. Jeho antioxidační vlastnosti zlepšují imunitní systém a také snižují cholesterol v krvi.

 

Zelené fazolky
 

Mangan
Zelené fazolky jsou bohatým zdrojem manganu, který je úspěšným bojovníkem proti PMS, špatné náladě a depresím. Napomáhá tělu lépe vstřebávat vitamín B a E nebo hořčík.

 

Vitamín A
Dalším důvodem, proč jíst zelené fazolky, je jejich obsah vitamínu A. Tento antioxidant napomáhá snížit cholesterol v krvi, ale také zlepšuje vzhled pleti a regeneraci kožních buněk, dá se o něm tedy mluvit, jako o vitamínu krásy.

Jak zhubnout se zelenými fazolkami

Snídaně: Připravte si na másle vaječnou omeletu s pokrájenými zelenými fazolkami a čerstvou bazalkou. 

Svačina: Ke svačině si dejte čerstvé fazolové lusky s dipem z nízkotučného jogurtu, do kterého nasekejte čerstvý kopr. Osolte, opepřete a přidat můžete také stroužek česneku.

Oběd: O polední pauze vás skvěle zasytí zeleninový salát s fazolkami. Připravit si můžete svůj oblíbený salát, do kterého přidejte syrové nebo na másle opečené fazolky. Doplnit můžete vařeným vajíčkem, tuňákem a dipem z nízkotučného jogurtu a čerstvých bylinek.

 

Zelené fazolky nejen skvěle chutnají, ale dá se s nimi s úspěchem hubnout.
Zdroj: Blesk pro ženy

Svačina: Místo dezertu si ke svačině dejte opět zelené fazolky a k nim si tentokrát připravte hořčicovo-medový dip, který zažene nezřízenou chuť na sladké.

 

Večeře: K večeři si připravte rizoto s restovanými fazolkami a estragonem.